Ruski pečene gobe v receptu za kislo smetano - Gribi V Smetane

Gobe, pečene v omaki s kislo smetano ( gribi v smetane), so pogoste zakuske v Rusiji in jih boste našli kot predjed v restavracijah in v gostilnah ter doma. Ta recept sem priredila od Yelene Strokin v njenem lepo fotografiranem kuharskem melangery blogu. Zelo je podobna lastnemu receptu.

Vir: Minimalno prirejena iz recepta Yelene Strokin v Cooking Melangery.

Kaj boste potrebovali

Kako narediti

1. V veliki ponvi na srednji visoki vročini talijo maslo in oljčno olje. Chop gobova stebla in jih dodajte s četrtino gob na ponev. Sauté, občasno premešajte, dokler zlato in nežno, 5 do 6 minut. Dodajte čebulo in česen. Kuh, dokler večina, vendar ne vsi sokovi so evaporirali in gobe so razpisane, približno 10-15 minut.
  2. Potresemo moko nad gobami in nežno premešamo. Začinite s soljo in poprom. Dodajte kislo smetano, dobro premešajte in segrevajte nekaj minut, vendar ne pustite, da se zmes segreje.
  1. Ogrevanje pečice na 400 stopinj. Gobe ​​razdelite med dve kuhinjski jati. Potresemo s sirom in rahlo zmešamo z morsko soljo in svežimi poprom. Pecite, dokler se ne porjavi na vrhu, približno 15-20 minut.
  2. Odstranite iz pečice in pustite, da stoji 10 minut pred vročino, ker je to vroče. Okrasite s sesekljanim svežim koperjem in služite s krušnim kruhom.