Recepcija brez marelice

Crepes so v bistvu izredno tanke vsestranske palačinke, ki jih lahko služi kot zajtrk, kot slasten kosilo ali večerja ali kot dekadentno sadje, smetana ali napolnjena sladica s čokolado. Tradicionalno so krepine pripravljene z mlekom in maslom, vendar ta recept ne izenačuje z obema in še vedno izstopa čudovito! Za kremne sladice dodajte 1-2 T. T. sladkorja v testo in se lahko osvežite ali posušite na krpice, če nameravate služiti kot krušne jedi. Testo lahko pripravite do 48 ur vnaprej in ga hranite v hladilniku, dokler ga ne pripravite za uporabo.

Kaj boste potrebovali

Kako narediti

1. V srednji posodi združite moko in sol. Vdihnite v jajca in 1/3 skodelice sojinega mesa, zmešajte, dokler ne pride do kep v testu. Sesajte milo v sesalnik, 1/3 skodelice hkrati, dokler testo ne spominja na debelo smetano. Tekočino pustite počivati ​​1 uro v hladilniku.
  2. Ogrevajte majhno do srednje ohlajevanje ali ponev na srednji vročini. Ko je vroče, na površino posode krtačite majhno količino olja ali brez mlečne maščobe sojine margarine. Z ¼ skodelico ali majhnim loncem dodajte okoli 3 T. tekočine na posodo, tako da rotirate ponev, da enakomerno porazdelite tekočino čez ponev. Krepi kruh približno 2 minuti na prvi strani, ali dokler robovi rahlo ne rastejo. Z lopatico ali s prsti premaknite krep in kuhajte na nasprotni strani še 1 minuto več. Prenesite krep na ploščo in ohlapno pokrivajte s papirnato brisačo, da ostanejo topli, medtem ko naredite preostali del crepa. Postrežemo toplo ali pri sobni temperaturi z dodatkom sirupa ali polnil po vaši izbiri.