Gorčica marelice Ham

Gorčično gorčično glazuro je napolnjena s sladkostjo in le namazom začimb, ki odlično deluje s šunko . Ta recept je idealen za posebne priložnosti in bo zagotovo zadovoljil vaše lačne goste.

Kaj boste potrebovali

Kako narediti

Predgretje žar za srednjo toploto. V majhni ponvi postavite konzervirane snovi, vodo, ingver in gorčico. Kuhajte, dokler sestavine dobro premešamo, približno 3-5 minut. Bodite prepričani, da stalno mešate, tako da mešanica ne gorijo. Postavite pršut na žar in pustite kuhati 8-10 minut. Preluknjajte s pršutom marelice in se obrnite. Grill za še 8 minut, večkrat obložite pršut z glazuro.

Med pečenjem pršice pripravite polovice marelic v košarico za žar.

Gril marelice za približno 6 minut, vrtenje enkrat. Dlake marelice z glazuro. Odstranite z vročine in pustite v prahi.

Ko je šunka kuhana, odstranite, pustite počitek 3-5 minut. Rezine in služi z glaziranimi marelicami.