Pečenka z jagnjetino z česnom in zeliščnim rubom

Ta dišeča in nežna pečenka iz jagnjetine s česnom in zeliščnimi rubovi je praznična in elegantna entrée za praznike ali posebno priložnost. Vprašajte svojega mesarja za "francoske" stojala za vas (odstranite maščobe in meso iz zgornjih nekaj centimetrov kosti) za klasično predstavitev. Ta pečenka je lepo vročena z omako Pinot Noir Red Wine Reduction ali Mint Chutney . Velike strani vključujejo pečeni sladki krompir in zeleni fižol z divjimi gobami .

Kaj boste potrebovali

Kako narediti

1. Pripravite ovčje jagnje s soljo in poprom. Zmešajte skupaj 1 ½ žlice olja, peteršilja, rožmarina, timijana, šalotke in česna v gosto pasto. (Alternativno, mešajte v mini procesorju za hrano). S prevleko narežite stojala in pustite, da sedijo 30 minut.
  2. Pečico segrejte na 425 stopinj.
  3. Preostalih 1 ½ žlic oljčnega olja segrejte v veliki, težki ponvi nad visokim plamenom. Na obeh straneh jejte jagnje, dokler se ne pojavi rjava skorja, približno 4-5 minut na vsaki strani.
  1. Stegne jagnjet prenesite v pekač, s stranjo maščobe pa gor. Pražite jagnjetino 20-25 minut, dokler termometer, ki se trenutno prebere, vstavi v sredino regala do 130 stopinj (srednje redka).
  2. Prenesite stojala na rezalno ploščo. Pustite jagnjetino, da počiva 5 minut. Rezino med kostmi, da rezano jagnje v kosih.

* Opombe: Na splošno dovolite 3 kosi na osebo, saj so precej majhni. Recept lahko ustrezno poveča ali zmanjša.